Za nami kolejna 31 edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda w Warszawie. Targi odbyły się 28 lutego do 3 marca 2019 roku w EXPO XXI w Warszawie, gdzie ponad 400 firm zaprezentowało 104 jednostki pływające.

Głównym partnerem strategicznym targów była Gdynia – Żeglarska Stolica Polski. Na targach zaprezentowano 104 jednostek pływających, przez 411 firm z 12 krajów: Chorwacji, Czech, Grecji, Holandii, Łotwy, Niemiec, Polski, Portugalii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Targi Wiatr i Woda Warszawa 2019

Ogromne zainteresowanie targami

Przez całe 4 dni Targów odwiedziło aż 28 056 miłośników sportów wodnych z Polski oraz z zagranicy. Targi organizowały spółki Yacht EXPO i Murator EXPO, przy partnerskiej współpracy Magazynu Sportów Wodnych Żagle, który świętuje w tym roku swój jubileusz 60-lecia.

Najważniejsze wydarzenia targów

Oferta Targów obejmowała sprzęt i akcesoria ze wszelkich dyscyplin aktywnego wypoczynku, turystyki i sportów związanych z wodą. Targi wzbogaciło prawie 100 targowych wydarzeń na scenie, w salach i na przestrzeni targowej. Redaktor naczelny Magazynu Żagle pan Waldemar Heflich  od czwartku do niedzieli gościł na scenie regatowych zawodników, doświadczonych żeglarzy, podróżników i przedstawicieli przemysłu jachtowego. W tym też organizatorów i gospodarzy ważnych wydarzeń wodniackich. Można było zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami w sezonie żeglarskim w 2019 roku w Gdyni, Żeglarskiej Stolicy Polski, żeglarskimi oraz lotniczymi atrakcjami Giżycka, największymi wyzwaniami polskiego żeglarstwa w 2019 roku Polskiego Związku Żeglarskiego, zapowiedziami The Tall Ships Races 2021 w Szczecinie czy szczegółami wyprawy Rafała Moszczyńskiego dookoła świata Solo non stop Gdynia, Gdynia 2019, śladem kapitana Jaskuły.

Inne atrakcje i konkursy

Po raz pierwszy wraz z Targami odbył się Podwodna Przygoda, czyli wielkie święto wszystkich nurków. W części targowej prezentowanych było ponad 100 nurkowych marek. W wypełnionej po brzegi sali, odbywał się Nurgres, z wykładami pełnymi pięknych fotografii, filmów i opowieści o niezapomnianych przeżyciach. Każdy, nawet nurkowy laik był miło witany przez załogę Nurkowego Projektu Start.

Oczywiście jak zawsze, Magazyn Kajakowy Wiosło zaprosił na targowy Dzień Kajakarza. Miłośnicy wiosłowania, uczestniczyli w 11 spotkaniach w różnych odsłonach. 31-sza edycja Targów Wiatr i Woda zbiegła się również z 50. wydaniem Magazynu Kajakowego.

W programie Targów odbyły się rozstrzygnięcia konkursów i wręczenie prestiżowych nagród i wyróżnień związanych z jubileuszem 60-lecia „Żagli”. Podczas targowego Wieczoru Wystawców, redaktor naczelny magazynu, wspominał najważniejsze wydarzenia, osoby i fakty w historii pisma, wręczył okolicznościowe medale pracownikom i współpracownikom redakcji. Były też pamiątkowe zdjęcia i jubileuszowy tort.

Rozdanie nagród w wielu kategoriach

Odbyły się również wręczenia nagród zwycięzcom konkursów Magazynu Żagle, Jacht Roku w Polsce 2019 i Kotniz Jachtowy Produkt Roku 2019. Można było poznać zdobywców Nagród Magazynu Żagle im. Jerzego Fijki oraz Nagród miesięcznika im. Leonida Teligi za rok 2018. Nagrody przyznawał również Polski Związek Żeglarski Złoty Dzwon oraz Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych Polskie Jachty.

Na Targach poznaliśmy także zwycięzców w organizowanym wspólnie przez PZŻ i PTTK konkursie Przyjazny Brzeg, laureatów Nagrody im. kapitana Leszka Wiktorowicza, Konkursu Rejs Roku, Nagród za Najlepsze Regaty Roku Pucharu Polski Jachtów Kabinowych w sezonie 2018, Konkursu Żeglarz Roku 2018, Magazynu Wiatr i laureatów konkursu na najładniejsze stoiska Targów.

Targi Wiatr i Woda są największą imprezą wystawienniczą branży żeglarstwa, jachtingu motorowego, kajakarstwa, windsurfingu oraz nurkowania w Polsce i jednym z większych wydarzeń na rynku europejskim, są też członkiem prestiżowej federacji International Federation of Boat Show Organisers, zrzeszającej śmietankę tego typu imprez na całym świecie.

Wystacy i producenci jachtów

Wśród producentów i dystrybutorów jachtów, łodzi i katamaranów można było zobaczyć: Cobra Yachts, Consado, Craft Yachts Poland, Delphia Stocznia Jachtowa, Dobre Jachty, Eco New – Eco Marine, Hammerland Design, Jacht Chorwacja.pl, MM Catamarans, Multihulls, Multi Yachts, Northman, N’Fun Yachting, Odisej Yachting, Parker Poland, Power Boats Poland, Pragmatical Solution, Premium Yachts, Sessa Marine, S-koncept & Join Us, Sillo Yachts, Yacht and Yachting.

Do zobaczenia w Gdyni

Kolejne targi odbędą się już w Gdyni na Targach Wiatr i Woda na wodzie w dniach od 18 do 21 lipca 2019 roku.

Źródło i zdjęcia: http://www.wiatriwoda.pl/targi-w-warszawie/

Nasza oferta jachtów